Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes par COVID-19

Aktualizēts 09.07.2020 plkst 11:00

 

Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums


Pēdējās 24h veikti 1715 COVID-19 testi. Reģistrēti 13 jauni saslimšanas gadījumi. Latvijā kopā veikti 163 769 izmeklējumi, saslimušas 1154 personas un 1019 izveseļojušās, 30 mirušas.
Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar COVID-19 (kopā stacionāros ārstējas 4 pacienti: 3 pacienti ar vidēji smagu, 1 pacients ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāra izrakstīti 182 pacienti. (NVD dati)

Šobrīd SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 2 saslimušie atgriezušies no ārvalstīm (Spānija, Krievija) 5 saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo, 2 cilvēkiem bijis kontakts ar ārzemnieku (privāts pasākums) Ar 4 saslimušajiem uzsākta saziņa, tiks precizēta papildus informācija.


Detalizēta karte pieejama ŠEIT 

 

! SPKC ir sagatavojis statistikas datu atspoguļojumu par Latvijā apstiprināto COVID - 19 saslimšanas gadījumu skaitu. 

Publicētie dati ir publiski pieejami Latvijas Atvērto datu portālā.


Diennakts aktualitātes par COVID-19


Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu.

 

 

                   

 

Vairāk informācijas par izplatību.

 

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

 

COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.

 

Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests COVID-19 infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Šobrīd par Covid-19 skartajām valstīm uz kurām tiek attiecināti īpašie piesardzības pasākumi no 17.03.2020. tiek uzskatītas visas pasaules valstis! -  SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja ārvalstis vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma, tad nekavējoties jāziņo SPKC. 

 

  

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.